10 грудня – іменини Якова

Святий великомученик Яків Персянин народився в четвертому столітті в багатій і знатній християнській родині. Його дружина також була християнкою.

Яків займав високу посаду при дворі перського царя Ездегерда і його наступника Варахрана.

В одному з військових походів Яків, до якого був добре налаштований цар, злякався визнати себе християнином і разом з государем приніс жертву ідолам.

Коли дружина і мати Якова дізналися про все те, що трапилося, вони написали йому листа, в якому докоряли йому і закликали покаятися.

Незабаром Яків усвідомив тяжкість гріха і тому, став голосно плакати і благати Господа про прощення.

Одного разу колеги Іакова побачили, що він молився Господу Ісусу Христу і донесли про це цареві.

На допиті святий Яків мужньо визнав свою віру в Єдиного Істинного Бога.

Ніякі вмовляння царя відмовитися від Христа не змогли похитнути його.

Цар наказав жорстоко мучити святого Якова. Його поклали на плаху і відсікли по черзі пальці на руках і ногах, потім руки і ноги. У продовження тортур святий Яків молився і дякував Богові. Нарешті, стікаючий кров’ю мученик був обезголовлений.

У церкві 10 грудня відзначається свято під назвою Знамення.

Вшановується один з найважливіших образів у православ’ї – ікона Пресвятої Богородиці, яка називається «Знамення». Зображена на ній Богоматір в процесі здійснення молитви. Також зображено немовля Ісус на грудях у Марії. Ікона відома як чудотворна.

Про це стало відомо в XII столітті, коли війська під проводом князя Андрія Боголюбського вирушили на облогу Великого Новгорода. Переказ свідчить, що на третю ніч після облоги архієпископ Новогородскій почув зверху голос, що звелів йому винести ікону пресвятої Богородиці з церкви Спаса Преображення, обнести нею фортечну стіну. В результаті, війська стали стріляти, і одна з стріл потрапила в ікону, після чого з очей Богоматері полилися сльози. Вороже військо, здолане жахом, стало відступати. Незабаром в честь цієї пам’ятної події було встановлено свято під назвою Знамення. Від нього люди завжди чекали чогось особливого, яких-небудь знаків, які дозволять передбачити долю або майбутнє.

Природно, в цей час аналізували природні явища і намагалися передбачити, якою буде погода в найближчі дні або місяці.

Рибалки 10 грудня на промисел не ходили, оскільки прикмети говорили, що до знамення всі риби ховаються у вирах, і рибалка буде безперспективною.

У лісах в цей час лосі втрачали старі роги.

Якщо 10 грудня була відлига, то селяни намагалися не працювати. Так, не можна було в’язати, шити або щось лагодити, оскільки можна ненароком тепло зашити, і тоді це призведе до загибелі озимини.

Народні прикмети на 10 грудня

Якщо на світанку стати обличчям до північного вітру, то, відповідно до прикметами, всі біди й печалі з ним підуть

Дим з труби йде стовпом – мороз буде. Якщо ж він стелиться вниз, можна очікувати відлига

Багряна зоря 10 грудня – буде вітряна погода

Ліс шумить – найближчим часом відлига буде

Горобці дружно цвірінькають 10 грудня – чекай тепла

Loading...