Україну обрали непостійним членом Радбезу ООН

Україна стала непостійним членом Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки. Голосування відбулось у четвер у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

“Україна обрана непостійним членом Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки. 177 голосів на підтримку”, – написала у Twitter прес-служба українського МЗС.

Окрім України, непостійними членами Радбезу також стали Японія, Уругвай, Єгипет і Сенегал.

Україна була одним із засновників ООН і вже тричі обиралась непостійним членом Ради Безпеки ООН: у 1948-1949, в 1984-1985 і в 2000-2001 роках.

“Це голосування продемонструвало справді глобальний рівень міжнародної підтримки України”, – прокоментував це рішення президент Петро Порошенко, назвавши це також “свідченням глибокої міжнародної солідарності з Україною в умовах зовнішньої агресії”, пише BBC.

“Кожен голос за Україну в РБ ООН – це голос за наші суверенітет та територіальну цілісність”, – зазначила прес-служба президента у Twitter.

Порошенко сказав, що Україна приділить значну увагу реформуванню Ради Безпеки і “протидії зловживанню правом вето постійними членами, один з яких став агресором проти України”.

Пріоритетами української делегації в Радбезі стануть миротворча діяльність ООН, боротьба з тероризмом та надання юридичних гарантій безпеки країнам, що позбулися ядерної зброї.

Президент додав, що сподівається, що членство України в Радбезі сприятиме поверненню під український контроль Криму та Донбасу.

Україна збирається протидіяти “зловживанню правом вето” деяких членів Радбезу

До Ради Безпеки входять 15 країн. Постійними членами організації є лише п’ять із них, які відіграли ключову роль у створенні ООН: Британія, Китай, Росія (як правонаступниця СРСР), США та Франція. Вони також мають право вето під час голосування.

Інші десять місць щорічно оновлюються наполовину. Вибори непостійних членів відбуваються щоосені на Генеральній асамблеї ООН.

Країна має заручитися підтримкою двох третин держав-членів ООН із 193-х, спочатку пройшовши процедуру затвердження у своїх регіональних групах: азійсько-тихоокеанській, африканській, східноєвропейській, латиноамериканській і групі західноєвропейських та інших держав.

Loading...