Україна переходить на зимовий час

Цієї неділі, 25 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Уночі, о 04.00,  стрілки годинника переведуть нa годину назад. Тобто, замість четвертої ранку буде третя і можна буде поспати на годину довше.

Та разом з годинником підлаштувати під новий час треба й організм. У перехідний час (він триває до двох тижнів), поки організм звикне до нового розпорядку дня, у багатьох виникає немало проблем. Адже треба буде лягати спати на годину раніше, що не так просто, особливо дітям і «совам». Ті, хто не ляже швидше, відповідно не зможе вчасно прокинутися, і вранці будуть сльози, шарпанина, зіпсовані нерви. Крім того, на роботу, до школи чи в дитячий садок доведеться іти в темряві.

Чимало людей у перехідний час (зимовий і літній) скаржаться на погане самопочуття. Одні твердять, що в них «стрибає» тиск, хапає серце, інші — що їх «накриває» депресія, мучить безсоння, дратівливість. Саме тоді літні люди частіше викликають «швидку». Хоча лікарі кажуть, що прямого зв’язку між поганим самопочуттям  і переведенням годинника нема. Тут більше самонавіювання, міфів, ніж правди. На погане самопочуття найчастіше скаржаться літні люди, які живуть за своїм ритмом, який не дуже залежить від того, котра зараз година. Щоб у них не «стрибав» тиск, не докучали головні та серцеві болі тощо, їм слід вчасно вживати ліки, призначені лікарем. Якщо проспали, забули й випили пігулку на годину пізніше біди не буде, бо більшість медикаментів, кажуть медики, мають запас часу. Фірма-виробник враховує моменти, що людина може проспати, забути, й препарат, вжитий напередодні, буде діяти ще деякий час, пише Львівська газета.

Наріканнями тут не допоможеш. Єдиний вихід — допомогти організмові швидше адаптуватися. Тобто, вже від сьогодні слід раніше лягати спати. А на початок наступного тижня не планувати важливих справ, які вимагають великого розумового й фізичного навантаження, добре харчуватися, більше в раціон вводити овочів та фруктів. Це допоможе організмові швидше звикнути до нового часу.

Loading...