Росія може втратити Туреччину як союзника, – президент

6 жовтня Ердоган заявив, що у разі нового порушення повітряного кордону Туреччина не буде на це спокійно реагувати.

Окрім цього, президент Туреччини заявляє, що Москва багато втратить, якщо позбудеться дружби з Анкарою.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зазначив, що порушення повітряного простору Туреччини російськими літаками не схоже на випадковий інцидент. Він наголосив, що Москва повинна поважати турецькі кордони, пише Радіо Свобода.

У Міністерстві оборони Росії заявили, що російський літак порушив повітряний простір Туреччини через погану погоду. Між тим, 3 жовтня, коли це сталося, російські ЗМІ повідомляли з посиланням на метеорологів, що російська авіація обрала вдалий час для проведення операції у Сирії з точки зору погодних умов.

За твердженням МЗС Туреччини, російський військовий літак порушив повітряний простір країни 3 жовтня в районі сирійсько-турецького кордону. На перехоплення літака підняли два винищувачі F-16 ВПС Туреччини.

Туреччина закликала Росію уникати повторення таких дій, інакше Москва «буде відповідальною за будь-які небажані інциденти».

2 жовтня Туреччина і її партнери у коаліції під проводом США, що завдають ударів по угрупованню «Ісламська держава», закликали Росію припинити атакувати сирійську опозицію і сфокусуватися на боротьбі з ісламістами.

Вони висловили «глибоке занепокоєння» через авіаудари Москви в Сирії, заявляючи, що вони приведуть до подальшої ескалації конфлікту і лише розпалюватимуть екстремізм.

Loading...