Прихильників визнання ОУН-УПА стало більше, ніж противників, – дослідження

Вперше за роки проведення соціологічних досліджень кількість прихильників визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України перевищила кількість противників. Це випливає із соціологічного дослідження групи «Рейтинг».

Згідно з результатами дослідження, 41% українців підтримують ідею такого визнання, 38% опитаних – ні. Ще 21% не визначились з цього питання, пише zaxid.net.

reiting_UPA

Соціологи зазначають, що впродовж 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, натомість противників цієї ідеї істотно поменшало – з 52 до 38%.

Ідею визнати ОУН та УПА учасниками боротьби за незалежність України найбільше підтримують на Заході (76%), а найменше на Півдні (27%) і Сході (23%), зазначається у повідомленні.

Соціологи наголошують, що чим молодші респонденти, чим вищий рівень освіти і доходів, тим більше вони підтримують цю ідею. Також відносно більше підтримки серед чоловіків та україномовних респондентів.

Дослідження проводилося 1-6 жовтня. Методом особистого інтерв’ю було опитано 1800 респондентів, старших 18 років. Помилка репрезентативності становить не більше 2,4%.

Loading...