Польща «приєднала» Львів

У Польщі намалювали рекламний плакат, на якому Львів зображений як частина польської держави. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У зв’язку з цим міський голова Андрій Садовий запросив Генерального консула Польщі на розмову про плакат.

“Запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо цього неподобства. На жаль, серед партнерів акції, які помістили на своїх рекламних матеріалах Львів і Вільнюс до Польщі, і мерія Варшави, і банк PKO BP, який працює в Україні, і глибоко шанована мною Gazeta Wyborcza. Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами III Рейху, включаючи Вроцлав і Щецін? Може нам в підручниках з географії включати лемківські землі до Сана? Організатори марафону у Варшаві вчинили або нехитро, або з чіткою провокаційною метою. Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна. Дуже сподіваюся, що на рівні МЗС буде хоч якась реакція”, – заявив мер Львова.

Згодом мер на своїй сторінці у Facebook написав, що у відповідь на негативну реакцію львів’ян організатори марафону вже зняв скандальне зображення із офіційного сайту та сторінки у соцмережі.

«Отримав запевнення від Генерального консула Польщі Ярослава Дрозда, що ця історія не має нічого спільного з офіційною позицією РП. Переговорив з Президентом Порошенком. Пан Президент повідомив, що голова МЗС Клімкін уповноважений провести розмову з польським колегою, аби подібні неприємні інциденти більше не повторювались», – написав на своїй сторінці у Facebook мер Львова Андрій Садовий.

Організатори варшавського марафону «Біг Незалежності» зняли із офіційного сайту та сторінки марафону у Facebook рекламну афішу з картою Польщі, до якої була включена значна частина України, Білорусі та Литви. Окрім того, у Варшаві почали знімати рекламні афіші марафону з провокаціною картою.

Loading...