НБУ вирішив ліквідувати “Дельта банк”

Національний банк України 2 жовтня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення №664 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ “Дельта банк”.

АТ “Дельта Банк” було віднесено до категорії проблемних в жовтні 2014 року, а 3 березня було прийняте рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних (постанова від 02.03.2015 № 150), йдеться у повідомленні НБУ.

«Головною причиною віднесення АТ “Дельта Банк” до категорії неплатоспроможних стало невжиття власником банку своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України», – наголошують в НБУ.

З урахуванням системного значення АТ “Дельта Банк” Міністерство фінансів України та Національний банк України всебічно обговорювали плани реструктуризації банку та можливої участі держави в його рекапіталізації. Але ураховуючи незадовільний стан активів банку регулятор був змушений ухвалити рішення про визнання банку неплатоспроможним.

Довідка. На 5 жовтня 2015 року в Україні функціонував 122 банк (без врахування неплатоспроможних банків), з них 39 банків з іноземним капіталом.

 Упродовж 2014-2015 років правлінням НБУ було прийнято 58 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, 25 з яких – у 2015 році.

 Протягом вищезазначеного періоду було відкликано банківську ліцензію та розпочато процедуру ліквідації 52 банків, 33 з яких – у 2015 році. Крім того у 2015 році були прийняті рішення про ліквідацію двох банків (“ПАТ “Банк Морський” та ПАТ “ЧБРР”), у яких ліцензії були відкликані у 2014 році.

Загалом на сьогодні у категорії неплатоспроможних перебуває 8 банків, у стадії ліквідації – 58 банків.

Loading...