Казахстан готовий поставляти в Україну нафту, газ

Казахська сторона висловила зацікавленість в обговоренні проектів щодо постачання в Україну нафтопродуктів, газового конденсату та уранового концентрату. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

“У нас є певні ідеї щодо газу, там трохи складніше ситуація і з наявністю, і з транзитом… Як мінімум це поставки нафтопродуктів, поставки газового конденсату, постачання уранового концентрату, це дуже предметні речі”, – сказав він журналістам в Астані, пише zaxid.net.

Один зі складних моментів для транзиту газу в Україну, як відомо, є Росія, яка відмовляється “ділитися” своєю ГТС.

“Що стосується маршрутів, тобто маршрут залізничним транспортом через Азербайджан, Грузію і через моря”, – підкреслив Демчишин.

За його словами, казахські компанії зацікавлені в поставках енергоресурсів в Україну, оскільки Казахстан є в цьому напрямку профіцитною державою, у нього є ресурс для диверсифікації своїх поставок. Глава Міненерго додав, що велика кількість підприємств приватні, вони самостійно приймають рішення про доцільність тих чи інших проектів. “Але держава, я думаю, теж підтримує ці контакти, адже це додаткові робочі місця”, – резюмував міністр.

“Мова також йде про транзит, наприклад нафти, далі в Європу. Поки тарифна політика не дозволяє, то є економічно недоцільно. Але є певні ідеї, яким чином цю політику можна змінити. І це теж предмет сьогоднішніх переговорів”, – пояснив він.

Loading...