Майном ЛАЗу зацікавилася прокуратура

Прокуратура Львівської області розпочала досудове розслідування за фактом незаконного заволодіння майном ВАТ “Львівський автобусний завод”. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

“Прокуратурою Львівської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, за фактом заволодіння державним майном та придбання права на таке майно шляхом обману та зловживання довірою”, – зазначили у прокуратурі.

Там уточнили, що йдеться про 70,41% акцій ВАТ “ЛАЗ” вартістю 27,1 млн грн, які незаконно вибули з державної власності внаслідок протиправних дій акціонерів товариства.

Зокрема, прокуратурою області встановлено, що згадані акціонери подавали до суду завідомо неправдиві заяви (інформації), на підставі яких за нововиявленими обставинами переглянуто та скасовано судові рішення про визнання недійсними договорів купівлі-продажу пакету акцій ВАТ “ЛАЗ” у 2001-му та 2002 роках.

Відтак, 70,41% акцій товариства, які підлягали поверненню державі за вказаними судовими рішеннями, повернуті не були.

Нагадаємо, пакет акцій ЛАЗу (70,41%) Фонд держмайна в жовтні 2001 року продав українсько­-російському спільному підприємству “Сіл­Авто”.

Протягом 2001-2004 років суди всіх інстанцій визнали недійсним договір купівлі-продажу цього пакета акцій ВАТ “ЛАЗ” компанії “Сіл­Авто”. Згодом, на початку 2013 року Фонд держмайна заявив, що не має претензій щодо виконання інвестиційних зобов’язань власниками “ЛАЗу”.

За інформацією ЗМІ, співвласниками ВАТ “ЛАЗ” є російський бізнесмен, брати Олег і Ігор Чуркіни, яким є племінниками постпреда РФ в ООН Віталія Чуркіна. Постпред у свою чергу заперечує родинний зв’язок з бізнесменами.

Loading...