Львів запрошує на музику при свічках

Ідеться про міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові та у старому Кракові» (спільний проект Львова і Кракова), і на цей другий для львів’ян та ювілейний, 40-й, музичний форум для Кракова приїдуть понад два десятки виконавців з України та Польщі.

Ідея проведення  спільного українсько-польського фестивалю належить засновникові камерного оркестру Львівської філармонії «Віртуози Львова», народному артисту України Сергієві Бурку та засновнику польської капели «Краковєнсіс» й багаторічного польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславові Галонському,  тісна співпраця між якими триває вже понад 20 років. До слова: Львів і Краків – побратими, яких об’єднує багато історичних надбань, і саме ці міста вважаються визначальними у культурному діалозі України та Польщі, пише День.

Фестиваль стартує 15 серпня – концертом у Палаці Потоцьких до 330-річчя від дня народження Баха, Генделя та Скарлатті. Також локаціями фесту стануть Музей Іоанна Георга Пінзеля, Трапезна Домініканського собору, підземелля Храму Преображення Господнього, Італійське подвір’я, Собор Святого Юра, Будинок органної та камерної музики, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, Вірменський дворик та площа Музейна.

Свято музики триватиме до 30 серпня, й особливий настрій львів’янам та гостям міста весь цей час даруватимуть музиканти з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя, Львова та Кракова. На слухачів очікують мистецькі анімації, проекти з циклів «Музична історія Львова («Три Моцарти»), «Музична історія Кракова», «Музичні діалоги»,  «Серенади на повітрі» за участю  маріупольського оркестру «Ренесанс» та «Віртуозів Львова». Гасло фесту – «Музика при свічках», адже, переконані організатори, – свічка – це символ правди, мудрості і духовності, яка створить єдиний духовний міст між Львовом  і Краковом.

Loading...