Країни Шенгену можуть відновити паспортний контроль на кордоні

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр вважає, що Шенгенська угода може бути під загрозою. Про це він заявив в інтерв’ю ВВС.

За словами глави МВС Німеччини, небезпеку для угоди несуть країни, які не дотримуються правил і відмовляються від власної відповідальності щодо розгляду прохань про надання притулку.

“Якщо ніхто не дотримується правил, то Шенген в небезпеці, тому нам терміново потрібні загальноєвропейські рішення”, – сказав він.

Водночас німецький міністр висловив сподівання, що Шенгенська угода не буде скасована.

“Сподіваюся немає. Ми підтримуємо Шенген. Німеччина перебуває в центрі Європи і це (створення Шенгенської зони) – велике досягнення. Але нам потрібно загальноєвропейське рішення, щоб Шенген залишився”, – зауважив де Мезьеєр.

У розмові він також припустив, що країни Шенгену будуть змушені відновити паспортний контроль на кордоні.

“Я хотів би уникнути такого рішення, але не можу його відкинути”, – наголосив глава МЗС Німеччини.

Шенгенська угода — договір «Про скасування паспортного митного контролю між країнами Європейського Союзу», первинно підписаний 14 червня 1985 сімома європейськими державами (Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією, Німеччиною, Португалією та Іспанією). Зараз до Шенгену входять 22 з 28 держав-членів ЄС (усі «старі» держави-члени ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, і всі «нові», крім Кіпру, Румунії, Болгарії та Хорватії), 3 країни Європейської економічної зони (Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія), та Швейцарія.

Loading...