ЦВК розпочала підготовку до місцевих виборів

Центральна виборча комісія розпочала підготовку до місцевих виборів. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Також ЦВК звернулася до Верховної Ради з вимогою визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць в зоні АТО, в яких місцеві вибори не проводяться.

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що, згідно з пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про місцеві вибори”, нові місцеві вибори на території Донецької та Луганської областей не проводяться у зв’язку зі здійсненням Росією тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ. При цьому перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких не проводяться місцеві вибори, визначається Верховною Радою України в постанові про призначення місцевих виборів.

Однак постанова Верховної Ради від 17 липня 2015 року зазначеного переліку не містить, пише Кореспондент.net.

При цьому комісія зазначила, що виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня нових місцевих виборів, тобто 5 вересня 2015 року.

Також ЦВК затвердила понад 20 нормативних актів для реалізації нового закону про місцеві вибори.

Затверджено календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів. Комісія затвердила форми іменних запрошень на місцеві вибори. Окремою постановою ЦВК затвердила роз’яснення щодо невключення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування.

Також встановлено порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій.

Окрім того, встановлена форма виборчого списку кандидатів у депутати. Під час засідання ЦВК затвердила зразки і опис печаток територіальних і дільничних виборчих комісій, а також зразок штампа “Вибув”.

ЦВК затвердила обсяг видатків, необхідних для підготовки і проведення нових місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2015 року, зокрема витрати на реалізацію першочергових заходів, у сумі 1,1 млрд грн.

Встановлено порядок спеціального інформаційного забезпечення проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів і старост сіл, селищ.

Нагадаємо, що вибори до місцевих рад пройдуть 25 жовтня 2015 року.

Loading...