Польща хоче розширити прикордонну зону з Україною до 100 км

Між Україною та Єврокомісією тривають переговори щодо розширення зони місцевого прикордонного руху (МПР) з Україною. Про це заявив Міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина у вівторок в Ряшеві.

«Є такий проект, над яким працюємо в Європейській комісії, розширення місцевого прикордонного руху. (…) Це не є простим. Єврокомісія повинна на це погодитися. Але це важливе для обох сторін», – зазначив Схетина на брифінгу у Ряшеві, пише Польське радіо.

Як додав керівник МЗС Польщі, він хотів би, щоб зона була розширена до ста кілометрів по обох боках кордону. За словами керівника МЗС Польщі, збільшення цієї зони – це плани, ідеї, амбіції та мрії.

«Ми знаємо, як це важливо, щоб кордон єднав, не ділив», – додав Ґжеґож Схетина. Водночас міністр зауважив, що проект, що стосується розширення зони МПР, непростий і для цього потрібно ряд переговорів.

Раніше повідомлялося, що українське МЗС почало переговори про розширення малої прикордонної зони з Польщею, жителям якої не потрібні візи, з 30 кілометрів до 50-ти. Тоді повідомлялося, що якщо вони завершаться успішно, в цю зону потрапить і Львів.

Нагадаємо, що з 15 жовтня Польща посилила умови подачі документів на візи. Тепер обов’язково вимагають довідку з роботи, виписку з банку і гарантійний лист сторони, що приймає.

Loading...