На Львівщині затримали прокурора з хабарем у $3 тис.

22 липня на хабарі у $3 тис. затримали прокурора одного з районів Львівської області. Він вимагав гроші за те, щоб зменшити обсяг обвинувачення у кримінальному провадженні, яке знаходилося на розгляді в суді, повідомив заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook.

Заступник Генерального прокурора України Олег Заліско під час брифінгу уточнив, що йдеться про затримання прокурора Бродівського району. За інформацією Сакварелідзе, на початку місяця в Генеральну прокуратуру звернувся громадянин зі скаргою на дії прокурора однієї з районних прокуратур Львівської області, пише zaxid.net.

Він скаржився, що прокурор вимагав у нього хабар у розмірі $3 тис. за зменшення обсягу обвинувачення у кримінальному провадженні, яке знаходилося на розгляді в суді, і в якій цей прокурор підтримував державне обвинувачення.

«Після отримання зазначеної інформації, правоохоронці провели контроль за вчиненням злочину, під час якого було зафіксовано факт передачі першої частини хабара. Згідно зі свідченнями громадянина, прокурор періодично тиснув на нього, вимагаючи якнайшвидше передати решту коштів. 22 липня співробітники Генеральної інспекції спільно зі Службою безпеки України задокументували факт отримання прокурором однієї з районних прокуратур Львівської області останньої частини хабара в сумі $1 тис. прямо в його службовому кабінеті. Зараз прокурор затриманий. Проводяться першочергові слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину», – зазначив Саквалерідзе.

Він додав, що дії прокурора будуть кваліфіковані згідно ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України. Прокурору-хабарнику загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати деякі посади на строк від 3 років з конфіскацією майна та спеціальної конфіскацією.

Нагадаємо, два дні тому під час отримання ₴300 тис. хабара у Львові затримали підполковника СБУ. Гроші він отримав від свідка у кримінальному провадженні за те, щоб не притягувати його до кримінальної відповідальності.

Loading...