На Львівщині відкрилися українсько-американські військові навчання

Фото: УНІАН

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський військовий полігон на Львівщині) сьогодні відбулась офіційна церемонія відкриття масштабного українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент/Сейбр Гардіан-2015».

Як повідомили у прес-групі навчання «Репід Трайдент/Сейбр Гардіан-2015», участь у навчаннях беруть понад 1800 військовослужбовців з 18 країн світу. Військові підрозділи, окрім України та США, надіслали Королівство Бельгія, Болгарія, Канада, Естонія, Грузія, Німеччина, Великобританія, Латвія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина.

Під час урочистої церемонії були виконані державні гімни України та США і на щогли підняли прапори обох країн. Прапор України піднімали військовослужбовці Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного та Національної гвардії, які залучаються до навчання у складі українського контингенту, а прапор Сполучених штатів – бійці 173-ї парашутно-десантної бригади командування Сухопутних військ США в Європі.

Співкерівники навчань – з українського боку полковники Олександр Сивак, та з американської – полковник Фред Рензі, здійснили обхід підрозділів країн-учасниць та привітали військових з початком навчань.

Мета навчання – підготовка штабів і підрозділів багатонаціональної бригади до ведення стабілізаційних дій в рамках оборонної операції оперативного командування з використанням досвіду проведення антитерористичної операції на сході України.

Найбільша група – українська, яка складає близько 800 офіцерів та курсантів Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, Військової академії з Одеси, Морської піхоти України та Національної гвардії України.

Серед закордонних учасників найбільша група від армії США – близько 500 осіб.

Навчання триватиме два тижні, до 31 липня. Під час практичних занять використовуватиметься майже 900 одиниць зброї та близько 130 військових автомобілів і бойових машин.

Loading...