Фінальний матч Чемпіонату світу з шахів серед жінок відбудеться у Львові

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області провів зустріч з президентом Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсаном Ілюмжиновим.

Сторони домовилися про проведення у Львові фінального матчу Чемпіонату світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою на це звання – китаянкою Хоу Іфань, який запланований на кінець лютого-березень 2016 року.

Петро Порошенко позитивно оцінив ініціативу з проведення цього матчу у Львові. Він впевнений, що Львів має всі необхідні умови для того, щоб провести його на належному рівні. “Львів вважається шаховою столицею не лише України. Необхідно підтримати успіх молодої української шахістки, яка у принциповій боротьбі отримала перемогу”, – зазначив президент, повідомляє прес-служба глави держави.

“Я, уряд, місцева влада і Федерація єдині в тому, щоб зробити максимум можливого для того, щоб цей чемпіонат був добре організований, пройшов на високому рівні і сприяв подальшій популяризації шахів в Україні і світі”, – також зазначив глава держави.

Кірсан Ілюмжинов у свою чергу привітав Марію Музичук з перемогою. За його словами, Китай також претендував на проведення цього матчу. Однак, як підкреслив президент ФІДЕ, Львів дійсно є шаховою столицею, і вже майже 30 років в цьому місті не проводилося жодного міжнародного турніру чи масштабних шахових подій. При цьому він підкреслив, що багато львів’ян дійсно люблять цей вид спорту.

“У Китаї проводилися Гран-прі, Чемпіонат світу і Всесвітня інтелектуальна олімпіада. У Львові вже давно не проводилися турніри, тож це буде сприяти розвитку та популяризації шахів”, – зазначив він.

Loading...