Армія готова тримати оборону і дати відсіч агресору, – Порошенко

Київ – столиця миру, а столицею війни є Москва. Про це президент України Петро Порошенко заявив сьогодні під час церемонії відкриття пам’ятника генерал-майору Нацгвардії Олександру Радієвському, який загинув, визволяючи Сєвєродонецьк від російських загарбників.

“Звичайно, я не пацифіст. Наша армія готова тримати оборону і дати відсіч агресору. Ми побудували і за цей рік народили нову українську армію – сильну, професійну і з високим бойовим духом. Але мій мирний план, підтриманий усім світом, для мене пріоритетний. Київ – столиця миру, столицею війни є Москва”, – цитує Порошенка Укрінформ.

Президент зазначив, що разом з міжнародними партнерами докладає максимум зусиль, щоб відновити територіальну цілісність держави дипломатичним шляхом і повернути Україні мир. Він запевнив: весь світ тепер підтримує саме Київ.

“Це вони (росіяни, – ред.) прийшли на нашу землю, і вони повинні піти. А ми повинні повернути собі окуповані частини України. Донбас є і буде українським. Він буде вільно говорити українською і російською мовами”, – підкреслив він.

Глава держави також нагадав, що звільнення Сєвєродонецька стало реальністю завдяки героїзму і високій підготовці офіцерів, сержантів і солдат 95-ї окремої аеромобільної бригади, яка “покрила себе славою за цей рік вітчизняної війни”.

“У ті дні навіть найбільшим скептикам стало зрозуміло: Україна в змозі своїми силами навести порядок і конституційний лад на Донбасі”, – зауважив Порошенко.

Він подякував воїнам, які торік звільнили від окупантів більшу частину Донбасу, а жителям Луганщини побажав, щоб війна більше ніколи не поверталася на поріг їхніх будинків.

Присутні також вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів і мирних жителів Донбасу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Порошенко доручив створити 30-кілометрову буферну зону і анонсував можливе відведення озброєнь і техніки від лінії зіткнення.

Loading...