Верховна Рада дозволила заарештувати Чернушенко

Верховна Рада підтримала проект постанови №2185а про надання згоди на затримання і арешт голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка. За відповідне рішення у вівторок 30 червня проголосували 273 нардеп при 226 мінімально необхідних.

Ініціював проект постанови про арешт Чернушенка комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя.

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк з трибуни парламенту заявив, що суддя Чернушенко підозрюється в тому, що протягом тривалого проміжку часу – з осені минулого року по червень поточного року – неодноразово отримував смс-повідомлення від осіб, прізвища яких у поданні, внесеному до парламенту, не вказані.

За словами Романюка, в цих повідомленнях висловлені побажання щодо розгляду певних судових справ в інтересах певних осіб, пише NEWSru.ua.

Крім того, голова Верховного суду зазначив, що метою цього було отримання матеріальної вигоди за розгляд в інтересах певних осіб цих судових справ.

“Відповідно до матеріалів подання суддя, голова Апеляційного суду Чернушенко давав вказівки співробітникам апарату Апеляційного суду, які, виконуючи його вказівки, втручалися в роботу автоматизованої системи документообігу суду. І порушуючи принципи випадковості розподілу справ, забезпечували напрямок справ саме в ту судову колегію, в складі якої працював суддя Чернушенко”, – пояснив Романюк.

Він також наголосив, що Чернушенко отримав повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, які кваліфікуються за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України (постанова суддею завідомо неправосудного рішення, вчиненого з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах), а також за ч. 2 ст. 376-1 Кримінального кодексу України (умисне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо, 24 червня Генеральна прокуратура України (ГПУ) повідомила про підозру голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка у скоєнні тяжких кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) і ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень) КК України.

Раніше, 19 червня, близько 09:00 в будівлю суду увійшли невідомі і утримували більше доби голову суду Антона Чернишенка. Пізніше з’ясувалося, що Апеляційний суд Києва обшукували ГПУ і СБУ.

Loading...