Новообраний президент ФІФА оголосив про свою відставку

Новообраний президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що хоче йти у відставку. Про це повідомляє BBC.

“Надзвичайний з’їзд буде присвячений виборам мого наступника настільки швидко, наскільки це можливо”, – зазначив він.

“Ці роки були тісно пов’язані з ФІФА, і футбол – це чудовий вид спорту, я найбільше ціную і люблю ФІФА і хочу робити тільки краще для футболу і ФІФА і нашого інституту”, – сказав він під час прес-конференції в Цюриху.

“Наступний конгрес ФІФА на 13 травня в Мексиці, і якщо ми чекатимемо до тих пір, то лише відкладатимемо вирішення цього питання. Я проситиму організаційний виконавчий комітет провести позачерговий з’їзд, щоб обрати наступника”, – додав він.

“Процедура буде здійснюватися відповідно до статуту ФІФА і часу, який виділяється, щоб знайти найкращих можливих кандидатів”, – сказав Блаттер.

Голова комітету аудиту ФІФА Домінік Ескала заявив, що наступні вибори президента організації відбудуться з грудня по березень.

Голова Асоціації футболу Англії Грег Дайк заявив в інтерв’ю Guardian, що у ФІФА з відходом Блаттера можуть “зайнятися тими двома чемпіонатами світу” (в Росії та Катарі), інформує “Дождь”.

“Якби я був Катаром зараз, то чи не почував би себе дуже комфортно”, – зазначив Дайк.

Раніше 29 травня в Цюріху відбувся конгрес, на якому міжнародна футбольна організація ФІФА вибирала нового президента. На виборах суперником чинного президента ФІФА Блаттера був йорданський принц Алі бін аль-Хусейн. Після голосування жоден з них не набрав дві третини голосів, що могло дозволити в одному турі здобути перемогу. За правилами був організований другий тур голосування, але принц Алі зняв свою кандидатуру. Тому Блаттер був вп’яте переобраний на цей пост.

Перед конгресом, 27 травня, швейцарська влада провела операцію із затримання кількох високопоставлених функціонерів міжнародної футбольної організації ФІФА. За запитом США були арештовані віце-президенти організації Джеффрі Уебб і Еухеніо Фігередо, колишній член виконкому Джек Уорнер, Едуардо Лі, Хуліо Роча, Костас Таккас, Рафаель Ескевель, Хосе Марія Марін і Ніколас Леос.

Стосовно затриманих завели кримінальну справу. Їх підозрюють у відмиванні грошей і порушеннях, пов’язаних з присудженням прав на проведення чемпіонатів світу з футболу.

Зепп Блаттер був президентом ФІФА з 1998 року. Його репутація серйозно постраждала в результаті корупційного скандалу, що вибухнув минулого тижня після арешту семи членів керівництва ФІФА за звинуваченням у хабарах та інших злочинах.

Все про:
Loading...