На Львівщині викрали бронзовий бюст Івана Франка

У селі Тухля на Сколівсього району у Львівській області невідомі викрали бронзовий бюст Івана Франка. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив львів’янин Роман Андрусяк.

Фото із постаментом на якому відсутній бюст письменника автор допису супроводжує коментарем:

«Карпатське село Тухля. З цієї криниці пив воду Іван Франко. Тут він писав повість «Захар Беркут». А тиждень тому невідомі варвари вкрали бронзовий бюст Івану Франку», – написав Роман Андрусяк, пише zaxid.net.

У своєму дописі він звертається до правоохоронних органів із проханням розслідувати справу з викраденням бронзового бюсту видатної особистості.

Село Тухля у Сколівському районі Львівської області вперше згадується в історичних документах, датованих 1397 роком. Село тісно пов’язане з життям і творчістю Івана Франка. Гірська місцевість навколо села є місцем історичних подій, які описані у творі Івана Франка «Захар Беркут».

Будинок, в якому письменник жив і писав цю повість, не зберігся, лишилася тільки Франкова криниця, з якої пив воду письменник під час роботи над повістю — нині стала частиною літературно-меморіального комплексу просто неба, яка охороняється як пам’ятка.

Пам’ятка була відкрита 27 серпня 1967 року. Зараз до складу комплексу входять: пам’ятник Франкові, скульптурна група – Захар Беркут на чолі тухольців, дерев’яна криниця та мальовничий камінь, яким, за переказами, тухольці перекрили гірський потік, що згубив татар.

Loading...