МВФ висунув умову Україні

Місія МВФ, що працювала у Києві 12-29 травня, заявляє про досягнення порозуміння з українською владою з більшості питань, а також про те, що критерії виконання програми розширеного фінансування виконувалися Києвом попри винятково складні умови.

“В останні місяці поступово з’являються ознаки неухильного встановлення економічної стабільності. Валютний ринок залишався в цілому стабільним. Валові міжнародні резерви, хоча як і раніше досить низькі, на кінець квітня зросли до 9,6 млрд. доларів США. Депозити банків у національній валюті відновлюються. Виконання бюджету в перші місяці 2015 року було кращим за очікуване, почасти через дію тимчасових факторів”, – йдеться у заяві керівника місії МВФ в Україні Ніколая Георгієва, оприлюдненій фондом, пише BBC.

Він також заявив, що місія провела з владою конструктивні дискусії щодо заходів, необхідних для завершення першого перегляду програми в рамках угоди про програму розширеного фінансування:

“Розуміння було досягнуто з більшості питань і дискусії продовжаться в найближчі дні, щоб досягти остаточної домовленості на рівні експертів, яка в подальшому підлягає схваленню керівництвом і радою директорів МВФ. Всі критерії ефективності виконання, встановлені на кінець березня, були виконані, і всі структурні маяки, що мали бути досягнуті навесні, знаходяться у процесі виконання, хоча деякі – із затримкою”.

У МВФ також сподіваються, що Україна успішно завершить переговори щодо реструктуризації своїх зовнішніх боргів:

“Це стане запорукою для забезпечення з високою ймовірністю стійкості державного боргу і продовження фінансування програми у повному обсязі, що є вимогою для завершення перегляду. У ширшому сенсі, фінансова підтримка зусиль, яких докладає Україна для впровадження реформ, з боку офіційних і приватних кредиторів є життєво важливим фактором для успіху програми”,- йдеться у повідомленні фонду.

Крім того, у МВФ наголошують, що виконання домовленостей, пов’язаних із виконанням програми розширеного фінансування, відбувається попри дуже складну ситуацію для України.

“Такий гарний рівень запровадження програми був досягнутий незважаючи на винятково складні умови, що склалися частково через невирішений конфлікт на сході країни, який вчинив більший, ніж очікувалося, вплив на економіку в першому кварталі 2015 року”, – йдеться у висновках МВФ.

Саме вплив на українську економіку конфлікту на сході країни змусив МВФ переглянути свій загальний прогноз: МВФ очікує падіння ВВП України на 9% у 2015 році.

Лише у квітні МВФ прогнозував цьогорічне скорочення української економіки на 5,5%.

Крім того, МВФ погіршив і прогноз інфляції в Україні до 46% до кінця поточного року.

11 березня 2015 року Рада директорів МВФ схвалила надання Україні позики на загальну суму у 17,5 мільярдів доларів на термін у чотири роки. Передбачалося також, що до кінця 2015 року Україна може отримати від зовнішніх кредиторів понад 16 млрд доларів, із яких від МВФ – до 10 млрд доларів.

13 березня Україна отримала перший транш цієї позики у розмірі 5 млрд доларів. Це дозволило наповнити валютні резерви країни, які на той час скоротилися до рекордного мінімуму у 5,6 млрд доларів. Завдяки поповненню резервів курс гривні стабілізувався на рівні, близькому до зазначеного у бюджету – 21 грн/дол.

Наприкінці квітня свій прогноз щодо української економіки погіршив і Світовий банк, який прогнозує, що за підсумками 2015 року українська економіка скоротиться на 7,5%.

Loading...