Архбудконтроль скасував дозволи на будівництво на вулиці Лемківській у Львові

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт та зупинив роботи по вулиці Лемківській, 9 у Львові. Про це повідомляє прес-служба ДАБІ України.

Як зазначається, під час проведення позапланової перевірки на об’єкті, де відбувалась реконструкція з розширенням приміщень побутового корпусу під багатоквартирний житловий будинок з закладами громадського призначення та підземним паркінгом, працівники Інспекції виявили низку порушень містобудівного законодавства.

Зокрема, встановлено, що замовник вніс недостовірні дані в декларацію про початок виконання будівельних робіт, а проектна організація передала проектну документацію, розроблену з порушенням містобудівного законодавства.

Це стало підставою для скасування реєстрації дозвільних документів на будівництво. Також проектній організації надано припис про усунення порушень.

«Департамент ДАБІ у Львівській області вживає заходи щодо притягнення до відповідальності порушників містобудівного законодавства», – сказано у повідомленні.

Додамо, що львівське міське управління міліції відрило кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України за фактом підроблення документів, писало «Галінфо».

Крім підроблення документів, під час самовільної забудови було незаконно захоплено частину земельної ділянки за адресою: м. Львів, вул. Лемківська, 9, яка перебуває в законному володінні ТОВ «Торговий дім Геосистеми».

За цим фактом також порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), яке розслідує Шевченківський РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області.

Дії забудовника призвели до подачі до суду багатьох позовних заяв, які він усі програв, у результаті чого є низка рішень, що набули законної чинності та підлягають до негайного виконання.

Так, відповідно до рішень суду, визнано недійсним інвестиційний договір №42 від 07.12.2012 року, за яким ТОВ «ОПОРА-БКБ» мало право здійснювати будівництво 9-поверхового житлового будинку. Також заборонено відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції та іншим уповноваженим органам здійснювати державну реєстрацію права власності на об’єкт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку, яке здійснюють на земельній ділянці у м. Львів на вул. Лемківській, 9-а.

У будівництво житла вклали кошти сотні інвесторів – кредиторів житла. Оскільки будівлю не можливо здати в експлуатацію, то й набути право власності інвестори не зможуть.

Loading...