Яценюк підготував удар по брехливих деклараціях чиновників

Кабмін розробив законопроекти у сфері боротьби з корупцією та просить парламент підтримати їх. Про це, відкриваючи засідання уряду у четвер,повідомив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, передає Укрінформ.

“Тепер не вдасться прикриватися тим, що те чи інше майно, зареєстроване на родичів чи інших осіб. Тепер державний чиновник зобов’язаний чітко повідомити, чи користується він цим майном, не залежно від того, чи зареєстроване воно на іншу особу, чи не користується. Він повинен довести, що той чи інший чиновник не має відношення до майна, навіть не дивлячись на те, що таке майно зареєстроване на третю особу”, – пояснив глава уряду суть законопроектів.

Яценюк зазначив, що є багато випадків, коли декларації чиновників не відповідають реальному майну, якими вони володіють прямо або опосередковано.

Однак, як наголосив Прем’єр, після прийняття запропонованих урядом законопроектів українські посадовці в обов’язковому порядку зобов’язані будуть чітко зазначати у деклараціях про те, чи мають вони майно на праві користування навіть у тому випадку, якщо це майно не зареєстроване на них персонально.

“Це наша спільна боротьба з корупцією, наша спільна частина зобов’язань перед українським народом і нашими зовнішніми кредиторами”, – зазначив він.

Крім того, Яценюк звернувся до парламенту з проханням ухвалити рішення, яке дозволить розширити повноваження Національного антикорупційного бюро. “Сьогодні уряд приймає кілька рішень, метою яких є реальний запуск Національного антикорупційного бюро і надання йому можливості виконувати свої функції і розпочинати розслідування, боротися реально з корупцією в України, починаючи з вищих ешелонів влади і закінчуючи побутовою корупцією, у тому числі на рівні інспекторів податкової служби, митниці і інших органів державної влади, які задіяні в корупції”, – наголосив він.

Яценюк звернувся до парламенту з тим, щоб дати можливість Антикорупційному бюро”проводити розслідування по відношенню до державних чиновників у тому випадку, якщо державний чиновники умисно подали недостовірну інформацію в деклараціях про статки, доходи і майно”.

“Тепер вводиться як кримінал на відповідальність за подачу недостовірних даних, так і надається повноваження НАБ щодо проведення розслідування по будь-яким державним службовцям, які подають недостовірну інформацію у своїх деклараціях”, – заявив глава уряду.

Loading...