Україна евакуювала своїх громадян із Непалу

Літак Іл-76 Міноборони України, який кілька годин очікував дозволу на подання на посадку людей в аеропорту Катманду, прийняв пасажирів на борт і прямує в Київ.

Про це повідомляє кореспондент Української правди з місця події.

Загалом з Непалу українським літаком вилетіло майже сто людей, включаючи іноземців з Грузії, Росії та інших країн.

Ймовірно, борт муситиме зробити технічну зупинку дорогою в Україну в Делі або Баку для дозаправки і відпочинку екіпажу. Остаточне рішення про місце зупинки залишається за командиром літака.

Одного українця, якого раніше знайшли під завалами, заборонили перевозити непальські лікарі, він залишається у лікарні Катманду.

Нагадаємо, руйнівний землетрус у Непалі стався 25 квітня. 30 квітня для евакуації українців Міноборони відправило літак і делегацію на чолі з в.о. глави Держслужби з надзвичайних ситуацій Зоряном Шкіряком. Коли літак прилетів до Індії, виявилося, що він несправний і потребує заміни однієї з деталей. Коли її доставили з Києва, виявилося, що вона не підходить.

При цьому у неділю ввечері Міноборони все рівно рапортувало, що літак повністю справний і готовий летіти в Непал.
Після цього було оголошено про повторну спробу передати вже правильну деталь.

У зв’язку з затримкою, українським дипломатам доводиться знову і знову отримувати нові дозволи на посадку в Катманду, а також на транзитний політ над країнами по маршруту слідування.

Loading...