США ввели ракетний есмінець у Балтику

Ракетний есмінець ВМС США класу Арлі Берк (Arleigh Burke-class) “Jason Dunham” увійшов у води Балтійського моря для зміцнення партнерських зв’язків і спільних оперативних можливостей у межах НАТО. Про це йдеться у повідомленні Шостого флоту США, передає Укрінформ.

“Сполучені Штати продовжують бути повністю відданими своїм зобов’язанням перед нашими союзниками по НАТО та європейськими партнерами”, – зазначив з цього приводу командувач Шостого флоту США віце-адмірал Джеймс Фогго.

За його словами, “можливість для екіпажів працювати разом на регулярній і постійній основі з колегами у Середземному морі, Північній Атлантиці, Балтійському та Чорноморському регіонах зміцнює не лише відносини, але також поліпшує операційну сумісність та сприяє кращому взаєморозумінню”.

У командуванні Флоту уточнили, що USS “Jason Dunham” підтримуватиме в Балтійському морі операцію “Атлантична рішучість”. У цьому зв’язку підкреслюється, що “Сполучені Штати продовжують демонструвати свою прихильність колективній безпеці союзників по НАТО та підтримці партнерів у Європі на тлі російської інтервенції в Україну”.

Читайте також: Есмінець США Jason Dunham проводить бойові тренування в Чорному морі

Як повідомляв Укрінформ, у квітні USS “Jason Dunham” брав участь у навчаннях в Чорному морі. Тоді корабель зайшов до портів Болгарії, Румунії, Туреччини та провів серію маневрів з відпрацювання сумісності з кораблями ВМС цих країн у Чорному морі.

Ескадрені міноносці типу “Арлі Берк” оснащені керованою ракетною зброєю четвертого покоління. Безпосередньо есмінець “Jason Dunham” був побудований та спущений на воду у серпні 2009 року. До складу його екіпажу входить 380 військових моряків, у тому числі офіцерів, унтер-офіцерів та персоналу рядового й сержантського складу.

Loading...