Президент Чехії вважає, що санкції проти РФ повинні бути м’якшими

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що на даному етапі розвитку Росія є демократичною державою. “Так, Росія вже зараз в основному демократія. Я завжди кажу: порівняйте Сталіна з Брежнєвим.

Брежнєв був огидною людиною, але в порівнянні зі Сталіним це був прогрес. Порівняйте Путіна з Брежнєвим — це знову крок до прогресу”, – сказав чеський політик.

Також Земан підкреслив, що Чехія на сьогоднішній день підтримує пом’якшення санкцій проти РФ. “…моя думка така: Чехія завжди хотіла, щоб з самого початку санкції були більш м’якими, ніж ті, які були запропоновані. Ми подивимося, яка ситуація складеться на Східній Україні, і на основі цієї інформації ми будемо вирішувати, що далі робити з санкціями”, – говорить президент Чехії, пише DT.

Слід зауважити, що політику Мілоша Земана щодо Росії не підтримує 63% населення країни. Раніше повідомлялося, що в Чехії активісти звинуватили Земана у підтримці “гібридної війни” проти України.

Окрім цього, в інтерв’ю чеському виданню iDNES.cz Мілош Земан розповів, що президент Путін його запевнив, що вторгнення сходу України не загрожує. На думку Земана, Євросоюз може скасувати санкції проти Росії до кінця цього року, якщо російські війська не підуть в наступ проти України. “Санкції, запроваджені ЄС, тісно пов’язані з мінськими угодами. Мінські угоди поки що не виконуються, при цьому передбачається їхнє виконання протягом цілого поточного року. Тобто неможна реально передбачати, що мінські угоди будуть виконані ще перед кінцем цього року”, – не погодився з президентом прем’єр міністр Чехії Богуслав Соботка.

Нагадаємо, що 9 травня президент Чехії Мілош Земан перебував у Москві. Слід додати, що Земан був одним з небагатьох європейських лідерів, які відвідали Москву 9 травня, тоді як інші глави держав та урядів бойкотували московські святкування через події в Україні та зв’язок з ними Росії.

Loading...