Nestle готова купити Roshen за 1 млрд доларів

Один з найбільших світових виробників кондитерських виробів компанія Nestle готова купити за 1 млрд доларів кондитерську компанію Roshen, яка належить президентові України Петру Порошенку, пише Bloomberg.

За даними агентства, ця сума є втричі нижче за ціну, запропоновану керівництвом української компанії.

“Roshen оцінюється власниками приблизно в 3 млрд дол. Але єдиним потенційним покупцем, що проявляє інтерес до українського активу, є Nestle SA, готова заплатити не більше 1 млрд доларів”, – повідомляє агентство.

У самій Nestle коментувати можливу покупку Roshen відмовляються. Roshen є найдорожчим активом, який належить президенту Порошенку. “Він заснував компанію в 1996 році шляхом об’єднання дюжини підприємств з виробництва цукерок, шоколаду, печива, які сам же і контролював. Компанія стала найбільшим виробником кондитерських виробів в Україні і помітним гравцем ринку у всьому центрально-європейському регіоні з фабриками в Росії, Литві та Угорщині”, – пише Bloomberg.

Порошенко під час виборчої кампанії обіцяв у разі обрання президентом продати свої бізнес-активи, найбільшим з яких є мажоритарна частка в корпорації Roshen, за винятком телевізійного “5 каналу”. Але свою обіцянку Порошенко поки так і не виконав. Через два місяці після інавгурації в серпні 2014 року президент обрав інвесткомпанію Rothschild у консорціумі з ICU group  для підготовки і організації такого продажу.

У березні 2015 року ICU group повідомила, що не може продати актив президента через ситуацію в країні. Активами Порошенка нібито зацікавилися компанії США, Швейцарії, Італії, Росії, але конкретних пропозицій не було. Президент у свою чергу заявив, продажу його бізнесу перешкоджає влада Росії і послався на свій важкий графік, який не дозволяє йому зайнятися продажем. Відповідно до чинної Конституції України, президент не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Loading...