Меркель застерегла Росію від спроб перешкоджати “Східному партнерству”

Східне партнерство не спрямоване ні проти кого, особливо не проти Росії. Водночас вона закликала Москву не перешкоджати іншим державам в їх бажанні зближення з Європою.

Про це канцлер ФРН Ангела Меркель заявила у четвер у бундестазі напередодні свого від’їзду на саміт Східного партнерства у Ризі, передає Укрінформ.

“Якщо наші східні держави-партнери хочуть наблизитися до цінностей Європейського Союзу, це є і залишається їх суверенним рішенням, і ні у кого немає права перешкоджати їм на вибраній ними дорозі”, – сказала канцлер.

Вона наголосила, що партнерами ЄС є 6 країн, очікування і прогрес яких різні, тому і стратегія блоку має бути щодо них індивідуальною.

Зокрема, кажучи про Україну, Меркель зазначила: “Ми в Європі не сприймаємо у XXI столітті мислення на рівні сфер впливу, це стосується і ситуації в Україні”.

Вона назвала анексію Росією Криму причиною “масштабної дестабілізації на сході України”. Для стабілізації ситуації знадобиться тривалий час, зазначила Меркель, додавши, що терпіння партнерам вистачить, так само як і цілеспрямованості. Мінські домовленості глава уряду ФРН вважає правильним орієнтиром.

Меркель також наголосила, що програма “Східне партнерство” не є сама по собі інструментом розширення Євросоюзу, тому не варто із цього приводу мати дуже великі ілюзії, які потім не зможуть втілитися в життя.

“Програма “Східне партнерство” не є інструментом для розширення ЄС. … Ми не повинні вселяти марні надії, які пізніше не зможемо втілити”, – сказала Меркель.

За словами канцлера, Україна і Грузія повинні докласти “серйозних зусиль” для реалізації угод про асоціацію з Євросоюзом, у тому числі у частині боротьби з корупцією, зміцнення економічної і судової систем.

Щодо можливості скасування візового режиму глава уряду зазначила, що “пом’якшення візового режиму можливе лише у разі виконання всіх необхідних для цього умов”.

Loading...