Меркель пояснила мету свого візиту до Москви

Глава уряду Німеччини Анґела Меркель пояснила мету свого візити до Москви 10 травня “важливістю” цього моменту.

“В історії немає останніх штрихів. Ми, німці, маємо особливу відповідальність, уважно, тактовно, а також досвідчено обходитись з тим, що було заподіяно у часи націонал-соціалізму”, – сказала Меркель у відеозверненні, оприлюдненому у суботу, 2 травня, на сайті уряду, пише “DW“.

Вона наголосила, що її візит до Москви 10 травня – це дуже важливий момент.

“Наразі ми маємо з Росією глибоко розрізненні позиції у питанні того, що нині відбувається в Україні”, – наголосила канцлер ФРН.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив на захист свого запланованого візиту до Росії та пояснив його необхідністю вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни. 7 травня очільник німецького МЗС має зустрітись з російським колегою Сергієм Лваровим, вони разом покладуть вінки на німецькому та російському солдатських цвинтарях.

Відносини між Заходом та Росією різко погіршились через російську анексію Криму та звинувачень з боку ЄС у підтримці Москвою проросійських сепаратистів на українському Донбасі. Через це представники Євросоюзу відмовилися від відвідання традиційного параду у Москві 9 травня з нагоди перемоги над нацистською Німеччиною, зазначає агенція Reuters.

Loading...