Зі Львова відправили в зону АТО 10 спецавтомобілів

19 грудня у день Водохреща на площі Ринок у Львові освятили 10 автомобілів  для вояків антитерористичної операції.

8 джипів та 2 легкові автівки були придбані за сприяння нардепа Володимира Парасюка на кошти, які зібрали активісти громадської організації «Центр допомоги та підтримки військових». За словами нардепа, придбання транспорту стало можливим завдяки фінансовій допомозі  американського фонду «Врятуй життя людині», окрім того пожертви зробили представники української діаспори в Канаді та США та підприємці Львівщини. Автомобілі для українських військових були придбані здебільшого в Польщі. Хоч вони й не нові, але в доброму стані. Як стверджує Парасюк, на Львівщині автівки підрихтували та  доукомплектували. Перед відправкою на Донбас автам присвоїли спецномери «Дніпро 01», «АТО 01», «АТО 02», «АТО 03» тощо, пише ZIK.

«Мені часто телефонують наші військові зі Сходу і нарікають, що нема чим вивезти поранених, бракує транспорту для перевезень. Середня вартість автівок, які ми придбали, становить від 2 до 3,5 тисяч доларів. Можливо, це не зовсім правильно, що придбані за кордоном автомобілі не розмитнені, але ціна солдатського життя важить більше», – зауважив колишній сотник Майдану, народний депутат Володимир Парасюк.

Придбані автомобілі у день Богоявлення Господнього урочисто освятили на площі Ринок. Представники духовенства та волонтери спільно помолилися за успішне несення служби військових, які користуватимуться цими транспортними засобами, та їх повернення додому. За словами активістів ГО «Центр допомоги та підтримки військових», автівки вирушать на Схід уже найближчим часом. Два автомобілі слугуватимуть як авто швидкої допомоги, загалом авта розподілять між 24-ою та 80-ою бригадами ЗСУ, батальйоном «Дніпро-1» та 129-им батальйоном. Окрім транспорту, волонтери передали бійцям АТО гуманітарну допомогу – пічки, теплі речі, медикаменти та інше.

«Це дуже суттєва допомога, оскільки транспортні засоби, які є у вояків, дуже швидко виходять з ладу. Ця техніка хоч і не нова, але вона обладнана сучасно, вона стане бійцям у пригоді», – каже керівник ГО «Центр допомоги та підтримки військових» Олександр Гостіщев.

За словами активістів, через кілька днів вони відправлять іще броньовані автівки для бійців, які несуть варту навколо донецького аеропорту та поблизу селища Піски.

Loading...