ЄС посилить санкції у разі наступу бойовиків, – Штайнмаєр

Якщо проросійські бандформування на сході України перейдуть в наступ в напрямку Маріуполя, Європейський союз буде змушений посилити санкції проти РФ. Таку заяву перед журналістами зробив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр, який прибув на зустріч глав МЗС ЄС в Брюссель.

“Якщо якість конфлікту зміниться, якщо заявлений сепаратистами наступ не тільки буде анонсовано, але якщо цей наступ в напрямку Маріуполя та інших регіонів буде здійснено, потрібно буде реагувати чітко і жорстко”, – передає його слова РИА Новости.

Для того, щоб уникнути нових санкцій, Кремль повинен виконати ряд умов, попереджає Штайнмаєр, заявляючи, що зараз “неможливо зробити прогноз про закінчення наших переговорів і де ми опинимося в кінці”.

“Але ясно, що по-перше, ми не допустимо забуття Мінська, Мінськ повинен залишатися базисом для врегулювання і, сподіваюся, для деескалації конфлікту. По-друге, те, про що ми домовилися в минулу середу в Берліні, про визнання демаркаційної лінії, про відведення важкої техніки звідти, це має залишатися в силі”, – таку заяву зробив глава німецького МЗС.

Раніше Штайнмаєр неодноразово висловлювався за посилення санкцій відносно Російської Федерації, якщо підконтрольні їй бойовики не почнуть процес деескалаціі насильства в Донбасі і не будуть дотримуватися Мінських домовленостей.

У недавньому інтерв’ю офіційний представник Держдепу США Джен Псакі заявила, що санкції США проти Росії не будуть ослаблені, якщо та “не змінить своєї поведінки”.

Loading...