ВР продовжила жінкам право на дострокову пенсію в 55 років

Верховна Рада внесла зміни до закону про пенсійне страхування, продовживши право жінок достроково виходити на пенсію до 2022 року. Раніше жінки, яким виповнилося 55 років, могли вийти на дострокову пенсію лише до 2015 року.

Водночас ті, хто хочуть скористатися цим правом, повинні мати не менше 30 років страхового стажу і звільнитися з роботи. Крім того, їм зменшать пенсію – на суму, яка вираховується індивідуально і може скласти до 30%.

Законопроект, який вніс до парламенту колишній політв’язень Юрій Шухевич, ще має підписати президент Петро Порошенко.

За даними Мінсоцполітики, українки досить активно користаються правом на дострокову пенсію: у 2013 році таких було майже 50 тисяч, пише BBC. Це п’ята частина від усіх пенсій, що були призначені того року жінкам.

У пояснювальній записці до проекту вказано, що він покликаний виправити соціальну несправедливість. За чинним законом, від 1 січня жінки, які народилися після 31 грудня 1959 року, втрачали право на дострокову пенсію і мусили чекати настання пенсійного віку.

Втрачали це право і ті, хто народився до 31 грудня 1959 року, але до 1 січня не звільнилися з роботи.

“Чому право на пенсію повинно залежати від того, що хтось “встиг” народитися до певної дати?”, – запитують автори пояснювальної записки. Тому в новому законопроекті право дострокового виходу на пенсію продовжують до 1 січня 2022 року.

Водночас платою за це право і далі залишається зменшення пенсії: її скорочують на 0,5% за кожен повний чи неповний місяць дострокового виходу.

Наприклад, жінка, яка народилася 31 грудня 1959 року, за чинним законом мала би вийти на пенсію в 58 років 6 місяців. Це на 42 місяці більше, ніж 55 років.

Таким чином, якщо вона піде на відпочинок у 55 років, її пенсія зменшиться на 21% (42*0,5), пишуть автори пояснювальної записки.

Отже, що пізніше жінка піде на дострокову пенсію – то більшу пенсію вона отримуватиме.

Причому закон про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування передбачає, що “зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду”.

Також для дострокового виходу треба мати страховий стаж не менше за 30 років і звільнитися з роботи.

Loading...