В Україні сьогодні святкують Водохреще

В Україні у понеділок, 19 січня, відзначається велике православне свято – Богоявлення Господнє або Водохреще. У цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Передвісником (Хрестителем) у річці Йордан. Згідно з християнським віровченням, саме після Хрещення Ісус почав освічувати людей, осяюючи їх світом істини.

У день свята здійснюється Велике водоосвячення. На свято Водохреща Господнього вода в храмах освячується за особливим чином – великим Йорданським освяченням – і називається водохресною. Вважається, що освячена в цей день вода набуває цілющих властивостей. Свята вода не псується, тому нема потреби ставити її в холодильник. Православні зберігають її на покутті, поруч з іконами.

У Львові загальноміське освячення води традиційно відбудеться на площі Ринок. Тож з 13:20 до 14:30 буде обмежений рух електротранспорту на пл. Ринок. Урочисте святкування Богоявлення розпочне виконанням різдвяних коляд хоровий колектив «Орфей». О 13:30 відбудеться загальноміський молебень за участі духовенства різних християнських конфесій міста. Цього року, відповідно до графіку, чин освячення води очолить Високопреосвященний владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Традиційно у Львові освячення води звершується за участю представників Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви та Римо-Католицької Церкви.

Loading...