МВС: Росія має оголосити Януковича в розшук

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звинувачує російських правоохоронців у тому, що вони свідомо не оголошують у розшук колишнього президента Віктора Януковича та низку посадовців часів його перебування у владі.

Так глава МВС відреагував на заяву генерального прокурора Росії Юрія Чайки про те, що Україна не присилала запитів про видачу Януковича, котрий перебуває на території Російської Федерації.

“При надходженні таких запитів їх розглядатимуть відповідно до міжнародних договорів та законодавства Росії”, – сказав Чайка в опублікованому в понеділок інтерв’ю “Російській газеті”.

Разом з тим Аваков заявив, що від “сьогодні” Віктор Янукович та низка представників колишньої влади оголошені у розшук Інтерполом.

Арсен Аваков звинувачує генерального прокурора Росії у “брехні”, зазначаючи, що запит на видачу злочинця або підозрюваного надсилається до органів країни, де цю людину було затримано за раніше оголошеним розшуком, пише BBC.

“Росія, згідно зі своїми зобов’язаннями, котрі діють в рамках угоди СНД про розшук злочинців, повинна була виставити в систему розшуку поданих Україною персонажів. І Януковича, і ще 23 людей”, – пише Аваков у своєму Facebook в понеділок.

Він додає, що на даний момент цього “у порушення всіх встановлених процедур” не зроблено.

Аваков заявляє, що його відомство готує документи про вихід з системи розшуку в рамках СНД в односторонньому порядку, а надалі співробітничатиме з країнами-членами Співдружності на основі двосторонніх угод.

Генеральний прокурор Росії раніше вже висловлювався на тему можливої видачі Віктора Януковича українським правоохоронцям.

У квітні цього року, невдовзі після того, як Генпрокуратура України заявила про намір оголосити пана Януковича у міжнародний розшук, Юрій Чайка заявив, що пан Янукович є “легітимним президентом” України, і “підстав для його екстрадиції немає”.

Loading...