Могеріні: Нових санкцій сьогодні не буде

Рада ЄС у закордонних справах, засідання якої відбудеться 19 січня у Брюсселі, обговорить російське питання, але рішень щодо санкцій не прийматиме. Про це заявила високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні перед початком засідання.

«Сьогодні не очікується жодного рішення щодо санкцій… адже це рішення, як ми погодили із Туском (президент Європейської ради) і Юнкером (президент Єврокомісії), має ґрунтуватися на покращенні ситуації на місці та втіленні у життя Мінських домовленостей. Отже, що ми обговорюватимемо сьогодні, це шляхи, засоби, які має ЄС поза санкціями, щоб їх застосувати більш ефективно і координовано», – сказала високий представник ЄС”, – заявила вона.

За словами Могеріні, перегляд санкцій можливий лише на рівні саміту ЄС з огляду на подій на Донбасі, пише Укрінформ.

Могеріні заявила, що на засіданні Ради ЄС буде обговорюватися інші шляхи впливу на Росію. “Ми будемо думати над тим, як використовувати інструменти, яку у нас є крім санкцій, більш ефективно”, – сказала вона.

Могеріні підтвердила, що в рамках розгляду російського питання будуть обговорюватися останні  події  на Донбасі, де протистояння між проросійськими бойовиками та силами АТО в останні дня суттєво загострилося.

За словами високого представника ЄС, головною темою засідання буде питання протидії тероризму.

“Ми почнемо з питанням про те, що робитим з тероризмом і не лише в Європі, а й в усьому світі”, – пояснила вона.

Loading...