Львівщина очікує на вакцину БЦЖ

У лікарні Львівської області мають наступного тижня завести вакцину БЦЖ. Про це журналістам «Телеканалу 24» повідомила завідувач складу обласної бази «Спецмедпостачання» Оксана Занов’як.

«Приїде тисяча доз вакцини БЦЖ з Херсона, бо свої запаси вакцини ми давно використали, а нової закупівлі ще не було», – зазначила Оксана Зановяк.
Тим часом у черзі на щеплення тисячі дітей, адже щеплення проти туберкульозу на Львівщині не проводили з квітня 2014 року.

«Нам потрібно щепити дітей, які народилися і не були щеплені. І ми пам’ятаємо, що щеплення до двох місяців можемо провести без проби манту, а після двох місяців має бути проба манту. Тому робота є велика, але вона має бути виконана і для цього нам потрібен і теберкулін для проб і сама вакцина БЦЖ», – наголосила сімейний лікар Дитячого поліклінічного відділення №2 Ольга Середюк.

Щеплення для профілактики туберкульозу мають робити ще в пологовому будинку. Проте з квітня 2014 року на Львівщині діток не вакцинували.

Препарат був, але закінчився термін його реєстрації. Втім, у листопаді Президент України зобов’язав відновити вакцинацію наявними запасами вакцин і скасував обов’язкову перереєстрацію препаратів. На той час в області залишилось 100 доз непротермінованої вакцини, які використали менш ніж за тиждень.

Loading...