Голови МЗС країн Євросоюзу вирішили продовжити санкції проти РФ

Міністри закордонних справ погодилися продовжити ще на півроку перший “чорний список” російських посадовців і сепаратистів. Це рішення ще мають підтвердити лідери країн ЄС 12 лютого. Тоді ж можуть обговорити додаткові санкції проти економіки РФ.

За словами голови голландського зовнішньополітичного відомства Берта Коендерса, міністри погодилися продовжити ще на півроку перший пакет персональних санкцій проти російських посадовців і проросійських сепаратистів на сході України. Вони мали завершитися у березні, однак обмеження залишили у силі через те, що на Донбасі тривають бойові дії, додав міністр.

Кендерс відзначив, що усі його колеги були одностайними щодо цього, і що у такий спосіб ЄС надіслав “потужний сигнал Росії”.

Міністри закордонних справ ЄС також пропонують розширити перелік осіб, які потрапили під санкції у зв’язку з конфліктом в Україні.

Про це заявила на прес-конференції глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. За її словами, рішення щодо нових імен приймуть 9 лютого.

Погоджені на брюссельській зустрічі рішення мають бути підтверджені 12 лютого на саміті глав держав Євросоюзу. На ньому, як повідомляє ВВС, можуть обговорити також і додаткові санкції проти фінансового сектору РФ, для ухвалення яких потрібна координація зі Сполученими Штатами.

У вівторок, 27 січня, розробити подальші санкції своїм міністрам закордонних справ доручили лідери країн. Це сталося після суботнього обстрілу Маріуполя, внаслідок якого загинула 31 людина. За висновками міжнародних спостерігачів, обстріли велися з території, що підконтрольна проросійським сепаратистам.

ЄС і США раніше заморозили активи та заборонили в’їзд громадянам Росії і лідерам самопроголошених республік на Донбасі та Криму, а також наклали санкції на російський бізнес.

Німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр підняв питання чіткої реакції ЄС у відповідь на продовження агресивних дій РФ на Донбасі

У випадку активізації бойових дій та спроб штурму Маріуполя знадобиться чітка реакція у відповідь, заявив у четвер журналістам в Брюсселі міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Німеччина та її партнери по ЄС, втім, виключають власне військове втручання в конфлікт на Донбасі.

НАТО заявляє, що на сході Україні перебувають сотні російських танків і бронетранспортерів. Київ каже, що бойовикам допомагають російські кадрові військові.

Москва заперечує участь у конфлікті, а росіян, які приєднались до сепаратистів, називає добровольцями.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус розповів ВВС, що на сході України під загрозою опинилися європейські цінності.

Міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина також виступив на користь посилення санкцій.

Крім того, Білий дім дав чіткий сигнал того, що у США розглядають нові санкції проти Росії через підтримку сепаратистів.

Російський віце-прем’єр Аркадій Дворкович раніше заявив, що будь-які нові обмежувальні заходи Заходу проти Росії будуть “безглузді і шкідливі для всіх”, повідомляє агенція Інтерфакс.

Loading...