«Газпром» припиняє транзит газу через Україну

Транзит газу до Європи, який здійснюється через Україну, буде перенаправлений. Про це заявив глава “Газпрому” Олексій Міллер під час першого візиту до Росії нового заступника голови Єврокомісії з енергетики Мароша Шефчовича.

Міллер доніс до Шефчовича нову переговорну позицію російської сторони: український транзитний потік буде перенесений в Туреччину, і Європа повинна поспішити побудувати газотранспортні потужності, щоб отримати цей газ в новій точці здачі-прийому на кордоні Туреччини та Греції, пише Українська правда.

Також “Газпром” заявив, що будує свою переговорну позицію з ЄК, відштовхуючись від ідеї єдиного покупця, проголошеної новими чиновниками Брюсселя.

“Ми свою стратегію і подальші дії будуємо, враховуючи план створення в ЄС Енергетичного союзу. Для нас це нові виклики і можливості. Сподіваємося, що створення Енергетичного союзу жодним чином не приведе до зниження надійності та безпеки енергопостачання”, – сказав Міллер, цитує його російський “Інтерфакс”.

Міллер знову підтвердив, що проект “Південний потік” закритий.

“Газопровід “Турецький потік” є єдиним маршрутом, по якому можуть поставлятися 63 млрд кубометрів російського газу, що йдуть зараз поки транзитом через Україну. Інших варіантів немає. Наші європейські партнери про це проінформовані, і тепер їхнім завданням є створення необхідної газотранспортної інфраструктури від кордону Туреччини та Греції”, – сказав він.

“У них на це є максимум кілька років. Це дуже-дуже жорсткий графік. Щоб укластися в ці терміни робота з будівництва нових магістральних газопроводів в країнах ЄС повинна бути розпочата прямо сьогодні. В іншому випадку ці обсяги газу можуть опинитися на інших ринках”, – застеріг Міллер.

Шефчович в свою чергу заявив, що рішення “Газпрому” викликає подив Єврокомісії.

“Сьогодні ми дізналися, що той газ, який йде транзитом через Україну, цей обсяг буде перенаправлений в уже новий трубопровід. Йдеться про досить великі обсяги газу, який, напевно, не потрібен ні Туреччині, ні країнам Південно-Східної Європи”, – сказав він журналістам.

“Ми повинні спочатку проаналізувати, скільки газу потрібно Туреччині, країнам Південної і Центральної Європи”, – додав він.

“При цьому виникає питання, що повинні робити далі країни Центральної Європи. Треба подивитися, можливо, ми можемо знайти якесь краще рішення, економічно більш обґрунтоване”, – сказав Шефчович.

Loading...