ЄС може посилити санкції проти РФ, – Ромпей

Європа буде й надалі використовувати усі дипломатичні засоби, включаючи нові санкції, щоб домогтися розв’язання конфлікту в Україні. Про це заявив президент Європейської Ради Герман ван Ромпей, повідомляє агенція Reuters.

За словами Ромпея, ухвалення питання про санкції буде залежати від нової оцінки розвитку ситуації на Сході України. Вона буде вироблена на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, що відбудеться у понеділок, 17 листопада.

Також президент Європейської Ради звинуватив Росію у тому, що вона так і не виконує свої обіцянки та зобов’язання щодо стабілізації ситуації в Україні.

Як наголосив Ромпей, РФ має вивести з України свої війська, а також переконати повстанців на Донбасі дотримуватися зобов’язань щодо припинення вогню, пише DW.

“У Росії досі є шанс виконати свої зобов’язання, що могло б призвести до скасування санкцій, – пояснив ван Ромпей, – Але якщо Москва цього не зробить, ми налаштовані обміркувати додаткові санкції”.

За словами Ромпея, 16 листопада європейські лідери проведуть зустріч з президентом США Бараком Обамою, щоб обговорити ситуацію в Україні.

Як відомо, конфлікт в Україні буде однією з головних тем для обговорення на саміті G20, хоча це питання офіційно не стоїть на порядку денному.

Loading...