В Україні заснували орден «Героїв Небесної сотні»

Президент України Петро Порошенко затвердив статут ордена «Героїв Небесної сотні» і його малюнок. Про це йдеться в указі №844 від 3 листопада 2014 року.

Згідно з документом, порядок встановлено для вшанування осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Орденом будуть нагороджуватися громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які будуть називатися лицарями ордена «Героїв Небесної сотні».

Девіз нагороди – «Свобода і Гідність», пишуть Коментарі.

Нагородження цим орденом може бути проведено посмертно.

Нагадаємо, більше тисячі бійців АТО отримали статус учасника бойових дій.

За даними Мінсоцполітики, близько 5-6 тис. бійців АТО отримають статус учасника бойових дій.

Раніше Порошенко доручив Кабміну забезпечити додаткові соціальні гарантії учасникам АТО і їх сім’ям.

Нагадаємо, 22 липня президент заснував орден “Героїв Небесної сотні”. 9 вересня Верховна Рада надала пільги особам, нагородженим орденом “Героїв Небесної сотні”. 19 вересня Порошенко підписав цей закон.
Раніше Національний банк випустив пам’ятну медаль “Небесна сотня на варті”, вшанувавши пам’ять активістів, загиблих під час масових протестів у Києві.

На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: “Мамочко, пробач за чорний платок, за те, що відтепер будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була у мене одна” і “Героям слава!”. На реверсі – герої подій українського Майданана барикаді, один з яких тримає синьо-жовтий державний прапор України; вгорі напис “Небесна сотня на варті”; унизу рік карбування – 2014.

Loading...