Українські спецслужби затримали диверсантів, причетних до вибуху у Харкові

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко доповів президенту Петру Порошенку про знешкодження чисельної диверсійно-розвідувальної групи, причетної до скоєння терактів та диверсій на території Харкова та області, зокрема вибуху у пабі “Стіна”.

Про це інформує прес-центр СБУ.

“Було затримано загалом дванадцять осіб, в т.ч. двох ватажків групи. Мова йде про особливо небезпечну ДРГ, у членів якої було виявлено та вилучено автомати АК 74 та набої до них, гранати РГД-5 та ВОГ-25, детонатори, набори для встановлення розтяжок, а також сім протипіхотних мін з маркуванням російських виробників, які заборонені до використання Оттавською Конвенцією 1997 року”, – зазначили у відомстві.

Контррозвідка СБУ встановила, що знешкоджена група диверсантів була ланкою у складі створеної, фінансованої та керованої спецслужбами Російської Федерації мережі терористичних груп, які мали на меті дестабілізувати ситуацію в регіоні.

За словами радника голови СБУ Маркіяна Лубківського, “переважна більшість терористів пройшла добрий вишкіл та навчання на території Російської Федерації, зокрема у Тамбові. Там вони отримали мінно-підривну, снайперську та стрілецьку спецпідготовку. На вилучених електронних носіях виявлено методичні матеріали, надані їм інструкторами під час проходження цих вишколів. Затримані планували й інші терористичні акти, яким вдалося запобігти завдяки злагодженим діям українських спецслужб і правоохоронців”.

Зазначається, що затримані диверсанти мають пряму причетність до вибуху у харківському пабі “Стіна”, внаслідок якого відвідувачі отримали тяжкі поранення. Вони також планували масований збройний напад на один із блокпостів на межі Харківської та Донецької областей.

У рамках кримінального провадження, зареєстрованого слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області за ст. 258-3 Кримінального кодексу України, тривають слідчі та оперативно-розшукові дії.

Loading...