Україна закриває дев’ять консульств

МЗС України оголосило про ліквідацію дев’яти консульських установ у різних країнах світу, повідомив прес-секретар МЗС Євген Перебийніс, пише Європейська правда.

За його словами, з початку листопада ліквідовані дипустанови вже не ведуть прийом громадян. Зараз йдуть процедури завершення їхньої роботи. Сайти більшості консульств свідчать, що їхнє закриття почалося одразу після проведення парламентських виборів.

Як відомо, дільниці для голосування за кордоном відкривалися саме в іноземних дипломатичних представництвах.

“Це є частиною процесу оптимізації використання державних коштів”, – пояснив мотив закриття консульств Євген Перебийніс.

Так консульства ліквідуються в Сучаві (Румунія), Пряшеві (Словаччина), консульства у Варні (Болгарія) і Марселі (Франція). Крім цього, будуть закриті консульське агентство в Батумі (Грузія), генеральні консульства в містах Нижній Новгород (Росія), Алмати (Казахстан), консульства в Хайфі (Ізраїль) і Куритибі (Бразилія).

Представник МЗС повідомив, що планується відкрити одне консульство в Придністров’ї, де проживає багато українців. “Його статус і місто розміщення поки не визначений, ведуться консультації”, – повідомив Перебийніс.

Водночас, ще один заклад переміщено – на базі консульського відділення посольства в Бонні буде створено генконсульство в Дюссельдорфі (Німеччина).

Статус ще шести установ буде знижений з генконсульства до консульства, що дозволить зменшити фінансування і число співробітників. Реорганізація торкнеться диппредставництва в Ньїредьгазе (Угорщина), Единбурзі (Великобританія), Салоніках (Греція), Єкатеринбурзі і Новосибірську (Росія).

Loading...