Україна відзначає річницю Євромайдану

У п’ятницю, 21 листопада, в Україні відзначається День гідності і свободи. У Києві пройде марш представників Самооборони Майдану а також відбудеться народне віче.

Так, 08:45 предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет почне літургію у Михайлівському соборі у Києві, помолитися за мир в Україні і згадає загиблих за незалежність.

О 10:00 президент Петро Порошенко вшанує пам’ять героїв Небесної сотні на вулиці Інститутській. В 11:00 біля станції метро “Політехнічний інститут” розпочнеться фінальна частина стартувала у Варшаві (Польща) естафети “Пробіг на Майдан”.

О 14:00 на Михайлівській площі стартує “Марш гідності”, організований самообороною Майдану, який пройде по вулицях і площах, де були зіткнення між запобіжниками і протестуючими в листопаді 2013-лютому 2014 року.

В 17:30 на Майдані Незалежності розпочнеться флеш-моб “Україна – ЄС: Сильніше разом”, в ході якої кілька сотень людей живим ланцюгом сформують карту України, пише ZN,UA.

У 2013 році Євромайдан в Україні почався 21 листопада, коли журналісти та небайдужі до долі країни громадяни вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови уряду Миколи Азарова від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича були названі “Революцією Гідності”.

День Свободи в Україні відзначався 22 листопада починаючи з 2005 року згідно з указом президента Віктора Ющенка – у річницю початку першого Майдану, так званої “Помаранчевої революції”.

З приходом до влади в 2010 році, згодом Віктор Янукович скасував указ Ющенка про святкування Дня Свободи 22 листопада.

Loading...