Угоду про створення парламентської більшості підписано

Представники Блоку Петра Порошенка, Народного фронту, “Самопомочі”, Радикальної партії Ляшка й “Батьківщини” підписали проект тексту коаліційної угоди.

 

Про це повідомили представники політсил біля будівлі парламенту, повідомляє УНІАН.

Коаліційні переговори почалися о 17:00 четверга й завершилися майже о 2 годині ночі п’ятниці. “Ми парафували коаліційну угоду. Тут є підписи п’яти політичних сил, представників, які працювали над текстом коаліційної угоди”, – сказала представниця “Самопомочі” Оксана Сироїд.

Вона також повідомила, що 21 листопада о 12.30 має відбутися офіційна презентація тексту за участі представників і лідерів політичних сил.

Як повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ, основні пункти угоди: новообрані нардепи скасують депутатську недоторканність. Крім того, буде опрацьована та затверджена процедура імпічменту президента. Ще один пункт угоди – інтеграція в Європейський Союз і виконання всіх пунктів угоди про асоціацію на цьому шляху.

Крім того, відповідно до угоди, депутати приймуть нову виборчу систему – скасують мажоритарку та запровадять пропорційну систему з відкритими списками. Також члени коаліції домовилися провести децентралізацію в Україні.

Також сторони домовилися, що Україна поверне контроль над Кримом і подасть позови проти Росії. Також Україна створить постійні місця дислокації ВСУ на сході України, а на потреби оборони буде виділятися не менше 3% ВВП.

Згідно угоди, буде створене Антикорупційне бюро та Нацагентство з протидії корупції. Крім того, буде створена Національна поліція в рамках реформи МВС. Сторони також домовилися провести декомунізацію і заборонити радянську і нацистську символіку і пропаганду. Крім того, у великих містах вибори мера буду проводитися в два тури, а в місцевих радах поменшає депутатів.

Loading...