У ВР зареєстрували законопроект про вступ України в НАТО

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про відмову України від позаблокового статусу і про вступ у НАТО. Законопроект №1014-1 вніс член фракції Блок Петра Порошенка Тарас Батенко, обраний до парламенту в окрузі у Львівській області.

У документі пропонується виключити із закону “Про основи внутрішньої і зовнішньої політики” пункт про позаблоковий статус України і доповнити статтю про основи зовнішньої пунктом про “членство України в Організації Північноатлантичного договору”, пише Кореспондент.

Аналогічні зміни також пропонується внести в закон “Про основи національної безпеки України”.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко у зверненні до Парламентської Асамблеї НАТО заявив, що Україна відновлює курс на інтеграцію в євроатлантичну систему безпеки. Разом з тим, за його словами, рішення про можливий вступ України в НАТО прийматиметься на всеукраїнському референдумі.

У свою чергу, помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Україні буде дуже не просто вступити в НАТО. А міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус повідомив, що заяви нового уряду України про те, що країна має намір вступити в НАТО, створюють “серйозні проблеми”.

Loading...