У ВР створили коаліцію та призначили прем’єра і спікера

Володимир Гройсман, Петро Порошенко та Арсеній Яценюк

На першому засіданні нового парламенту в четвер створили коаліцію, призначили спікером Володимира Гройсмана, а прем’єром – Арсенія Яценюка. Повний склад уряду у коаліції пообіцяли обрати на наступному засіданні 2 грудня.

До більшості “Європейська Україна”, яку сформували фракції БПП, “Народний фронт”, “Самопоміч”, “Радикальна партія” та “Батьківщина”, увійшли 302 депутати.

Найбільшою фракцією став “Блок Петра Порошенка“, до неї увійшли 146 депутатів. Очільник – Юрій Луценко.

До “Народного фронту” увійшли 83 депутати – очолив її Олександр Турчинов. У фракції партії “Самопоміч” буде 32 депутати на чолі з Олегом Березюком. Фракція “Опозиційного блоку” налічує 40 депутатів, очолив її Юрій Бойко.

Радикальна партія” на чолі з Олегом Ляшком має 22 депутати, а “Батьківщина” на чолі з Юлією Тимошенко – 19 “багнетів”.

У Раді також створили дві групи з правами фракції – “Економічний розвиток” на чолі з Віталієм Хомутинніком, та “Воля народу” на чолі з Ігорем Єремеєвим. Обидві групи налічують по 19 людей.

“Маємо повернути Крим і відновити Донбас. У нас немає часу, треба діяти професійно і негайно. Маємо перетворити парламент не на гальмо, а на двигун реформ”, – заявив з трибуни парламенту Гройсман.

Після чого за його призначення головою Верховної Ради проголосували 359 депутатів.

Президент Петро Порошенко, який був присутній в парламенті, звернувся до депутатів з позачерговим зверненням.

В якому він, зокрема, запропонував змінити законодавство так, щоб можна було запросити на роботу міністрами в уряд іноземних спеціалістів.

Після цього він задовольнив клопотання коаліції та узгодив кандидатуру Арсенія Яценюка на посаду голови уряду.

Призначення Арсенія Яценюка підтримав 341 член парламенту.

“Ось моя рука і підтримка виконати все те, що ви, пане президенте, сказали. Вперед до роботи”, – заявив Арсеній Яценюк, після чого показово обнявся з президентом.

Одразу після відкриття засідання парламенту уряд склав повноваження перед новообраною Верховною Радою.

За словами Володимира Гройсмана, депутати до вівторка 2 грудня будуть узгоджувати кандидатури на посади заступників спікера та міністрів в уряді.

На вівторок також перенесли затвердження переліку парламентських комітетів та їх персональний склад.

Loading...