У РНБО назвали головні напрямки наступу російських військ

Наступ супротивника найвірогідніший на чотирьох напрямках: донецькому, луганському, дебальцівському та маріупольському. Про це на брифінгу заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, передає Укрінформ.

«У нас зафіксовані три головні напрямки, за якими можуть бути завдані удари, це – луганський, дебальцівський та донецький”, – сказав Лисенко.

Крім того, наступ можливий і на півдні України, хоча поки що бойові дії там менш активні.

«Поки що там не спостерігаємо такої потужності ведення вогню, проте ми знаємо, що там зібралося велике угруповання, в тому числі танкове і з артилерією», – повідомив речник ІАЦ РНБО.

За словами Лисенка, підвищення уваги ворожої розвідки до околиць Маріуполя також свідчить на користь підготовки наступу в цьому районі.

«Ми практично кожного дня спостерігаємо там роботу безпілотників. Зрозуміло, що там, де ведеться розвідка і працюють диверсійно-розвідувальні  групи, якраз і є вірогідним напрям удару супротивника», – наголосив він.

Водночас речник зазначив, що Україна усвідомлює небезпеку та готова до відбиття агресії. «Ми розуміємо реальність агресії. Крім тих бойових підрозділів, які знаходяться уздовж лінії розмежування, у нас є резерви, які і вдень і вночі проходять бойову підготовку та готові у випадку небезпеки висунутися у будь-якому напрямку для надання допомоги. Тобто ми готові (до відбиття агресії)», – заявив Лисенко.

Втім спрогнозувати точну дату наступу ворога неможливо, тому бути готовими потрібно завжди.

«Дуже багато інформації було про можливі дати наступу російсько-терористичних угруповань, але ми не можемо спрогнозувати «коли» – ми маємо бути готовими завжди», – підсумував речник.

Раніше міністр оборони Степан Полторак наголосив, що Україні потрібно готуватися до непрогнозованих дій Росії.

Нагадаємо, що про ймовірний наступ російських військ писав військовий журналіст Андрій Цаплієнко. А на засіданні Ради безпеки постпред України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що на кордоні Росія зосередила 200 танків, 1600 автомобілів, 640 артустановок, 191 літак і 121 бойовий вертоліт.

Loading...