У Польщі активізувались російські шпигуни

Польські спецслужби фіксують високу активність російської розвідки в країні протягом останніх кількох років.

За словами голови Агентства внутрішньої безпеки Польщі Даріуша Лучака, загалом активність російських спецслужб на території Польщі “незмінно висока протягом багатьох років”. Таку заяву він зробив на засіданні парламентського комітету у справах спецслужб, повідомляє Європейська правда з посиланням на Gazeta Wyborcza.

“Звичайно, зараз їхня інтенсивність трохи вища, але немає підстав для паніки. Польські служби намагаються робити свою справу”, – зазначив голова комітету у справах спецслужб Артур Дембський.

Учасники засідання зазначили, що високий рівень російської присутності і широкий спектр діяльності спецслужб РФ спостерігаються не лише в Польщі, а й на теренах всього ЄС.

Лучак повідомив, що наразі спецслужби і прокуратура розслідують кілька справ щодо осіб, які підозрюються у шпигунстві, однак уточняти деталі не став.

У жовтні в Польщі затримали адвоката, якого підозрюють в шпигунстві на користь іноземної держави проти інтересів Польщі. Він працював на газовому проекті, який польська влада вважає стратегічно важливим. Нещодавно агентство національної безпеки затримало російського шпигуна, якого помітили на засіданні Сейму, за підозрою в діяльності на користь російського ГРУ.

Крім того, наприкінці минулого місяця чеська контррозвідка (BIS) оприлюднила річний.

Loading...