У НАТО заявляють, що Росія стягує війська до українського кордону

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що російські війська знову впритул підійшли до кордонів України, а Москва продовжує надавати підтримку заколотникам на сході.

“Ми спостерігаємо переміщення російських військ до кордону України. Росія продовжує підтримувати сепаратистів, навчаючи і забезпечуючи їх, а також надає їм підтримку своїми спецпідрозділами на східній Україні”, – сказав Столтенберг у Брюсселі.

НАТО і ЄС готові до “суворої і сильної реакції на дії Росії, залишаючи відкритими “канали діалогу”, – заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могерини на спільній прес-конференції з Столтенбергом. Обидві організації не визнають виборів в самопроголошених ДНР і ЛНР, пише BBC.

Українські джерела говорять про перекидання російських підрозділів у райони, зайняті сепаратистами, і про переміщення російських ракетних комплексів до кордону з Україною.

Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони у вівторок дав доручення військовим посилити підготовку до відбиття можливого наступу в напрямку Маріуполя, Бердянська, Харкова, на північ від Луганська і у Дніпропетровській області. Угруповання українських військ у цих районах буде посилено новими частинами.

Росія спростовує повідомлення про те, що вона надає військову підтримку сепаратистам на Україні.

Loading...