У НАТО заявляють про готовність захищати країни Балтії від агресії РФ

У НАТО налаштовані рішуче щодо можливої агресії Росії проти країн Балтії. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

“НАТО здатний захистити всіх своїх членів, включаючи країни Балтії, від будь-якої небезпеки. Ми і в майбутньому будемо дотримуватися такої установки”, – підкреслив генсек, пише Тиждень.ua.

“НАТО – сильний Альянс, який здатний захистити своїх членів. Ось причина, з якої НАТО був створений. Ось причина, з якої НАТО так важливий. Це хребет НАТО – захист своїх членів від будь-яких загроз. Це обумовлено головною ідеєю – усі за одного і один за всіх. Колективна оборона захищає Литву та інші країни Балтії, а також інших членів”, – підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, останнім часом російські човни й винищувачі все частіше вторгаються на чужі території. Так, раніше в НАТО зазначили, що у 2014 році винищувачі Північноатлантичного альянсу перехопили вже 100 літаків, що втричі більше, ніж в 2013 році.

3 листопада командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що польоти російських військових літаків в європейському повітряному просторі набули провокаційного характеру.

Раніше інший представник НАТО, полковник Мартин Дауні заявив, що наприкінці жовтня сили НАТО знаходили і супроводжували літаки ВПС Росії в повітряному просторі над Атлантикою, Балтійським і Північним морями.

Також нагадаємо, що в жовтні президент РФ Владімір Путін публічно порадив Заходу “не тиснути на Росію”та нагадав про наявність у Росії ядерної зброї.

Loading...